Kadın

Vajinadan Ses Gelmesi

Vajinadan ses gelmesi

Vajinadan ses gelmesi birçok kadının ortak sorunudur. Genellikle hamilelik sonrasında görülür. Ve birçok aktivite sırasında duyulabilir. Dolayısıyla vajinadan hava sesi çıkması rahatsızlık yaratabilir.

Vajinadan ses gelmesi

Vajina, kapalı bir organ olarak kabul edilmektedir. Vajinanın asıl misyonu normal doğumun gerçekleştiği yol ve cinsel birlikteliğin gerçekleştiği alan olmasıdır. Bununla birlikte vajinada zaman içerisinde vajinada bir genişleme, bolluk meydana gelebilir. Bilhassa normal doğumlar, zor doğumlar, kilolu bebek doğumları, doğum esnasında yoğun ıkınma kuvvetinin harcanmış olması vajina duvarındaki esnemeyi artırarak dokunun eski haline gelip tekrardan kapanmasına mani olur. İşte bu durumda değişik ilişki pozisyonlarında vajina içerisinden hava sesi çıkabilir. Bu ses hem kadını hem de erkeği ilişki anında ciddi anlamda rahatsız edebilir.

Vajinadan ses gelmesi

Tedavisi nasıl yapılır?

Vajinadan ses gelmesinin önüne bazı cerrahi yöntemlerle ya da lazer yöntemleriyle geçilebilir. Cerrahi yöntem, vajina daraltma olarak da bilinmektedir. İkinci yöntem olan lazer ise ayakta yaklaşık olarak yarım saat süren ağrısız bir işlemdir. Bir ay içerisinde 3 seans şeklinde uygulanabilir. Bu şekilde gaz şikayetinin ortadan kalktığı ya da eskiye nazaran azaldığı görülmektedir. İlişki esnasında gaz çıkması kadının konsantrasyonunu bozabileceği gibi, utanç duygularını da körükleyebilir. Dolayısıyla vajinadan ses gelmesinin önüne geçebilmek için çeşitli tedavi metotlarının olduğunun bilinmesi önemlidir.

Göktuğ Efil
Uzun zamandır farklı kategorilerde olan sitelerimi yönetiyorum. Daha önce ekonomi, spor ve yerel haberler kısmında projelerim bulunuyor. Şimdi de saglikhaberleri.net ile sağlık sektöründe dinamik bir içerik platformu yaratma amacım var.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir