Kadın

Vajinismus Nasıl Geçer?

Vajinismus Nasıl Geçer?

Vajinismus nasıl geçer? Şüphesiz ki vajinismus birçok kadının korkulu rüyası. Genel olarak psikolojik sebeplerden dolayı ortaya çıkan vajinismus, çeşitli yöntemlerle giderilebilir. Ancak bunun için ilk önce vajinismus tedavisi yöntemlerini bilmek ve uygun olanını seçmek gerekmektedir. Örneğin bekarlarda vajinismus tedavisi ya da evde vajinismus tedavisi gibi yöntemlerle de ilerlenebilir. Fakat biz genel olarak vajinismus nasıl yenilir sorusunun cevabına bakalım.

Vajinismus nasıl geçer?

Vajinismus Nasıl Geçer? Vajinismus yukarıdaki paragrafta da söz ettiğimiz gibi psikolojik sebeplerle ortaya çıkmaktadır. Genellikle kadının kendisini koruma içgüdüsü veya çevresinin ona anlattıkları nedeniyle vajinasında kasma yaşanabilir. Evlilikte önemli problemlere yol açabilen vajinismus, farklı tedavi yöntemleriyle yenilebilir. Bunun için ilk önce doktorunuzdan bilgi edinmeli, ardından da vajinismus tedavisi görenlerden öneriler almalısınız.

Vajinismus tedavi yöntemleri

Vajinismus psikolokij nedenlere bağlı bir problem olduğu için tamamen bu sorunu beyninizde aşmalısınız. Vajinismus probleminden hızlıca kurtulabilmek adına aşağıda vereceğimiz bu 5 maddeyi dikkatlice okuyarak, uygulayın.

Vajinismus tedavi yöntemleri

  • Zihninizin gördüğü resmi değiştirin

Zihniniz geçmiş bilgilerle yani, vajinanız dar, oraya penisi almak imkansız, bu olay acılı, ağrılı, kanamalı gibi görüntüleri görüyorsa bedeniniz muhtemelen kasılır. İşte burada kendinize diyeceksiniz ki, “Bu gerçek değil. Gerçek esneyen bir perviz. Esneyen bir vajina.” Mesela burada doğum animasyonları seyredebilirsiniz. Oradaki görüntüleri zihninize yerleştirin. Çünkü vajen bir çocuğu çıkarabilecek kadar esneyebilir. Her defasında geçmişin bilgileriyle kavga etmeden, bununla ilgili mücadele etmeden sadece net bir tavır sergileyin.

  • Bu kelimeleri kullanmayın

Vajinismus Nasıl Geçer? Geçmişin etkisinde kaldığınız ve olağan hayat akışınızda sizi esir alan, “yapamamam, edemem, başaramam” gibi kelimeleri kullanmayın. Ancak başkası yapıyor, ben de yaparım gibi cümleler de kurmayın. Şu şekilde düşünmelisiniz. Tüm organlar kendi yaradılış programı çerçevesinde uygun fonksiyon görür. Vajenin de yaradılış programında esneme kabiliyeti vardır. Çünkü oradan çocuk doğar ve cinsel ilişkiye girilir.

  • Kendinizi suçlamayın

Suçluluk duygusu enerjinizi sömürür. Oysa adım atmak için, değişmek için pozitif enerjiye ihtiyacınız var. Suçluluk duygusu tam tersine negatif enerjidir ve sizi yeni bir şeylerin gerçekleşmesinde engeller.

  • Araştırmayın, karar vermeyin

Nasıl tedavi olabileceğinizi, hangi tedavi yöntemleri olduğunu, hangi tedavi yönteminin size uyup uymadığını araştırmayın, buna karar vermeye çalışmayın. Bu sizin için ciddi bir vakit kaybıdır. Siz, kiminle tedavi olacağınıza, kimin size rehberlik yapacağına karar verin. Ve bu değişim yolculuğunda kimden rehberlik alıyorsanız, onun tedavi yöntemi ile ilgili zihninizi meşgul etmeyin. Bu tedavi yönteminin belirlenmesi için kesinlikle uzmanınıza başvurun.

  • Her gün bir adım atın

Vajinismus Nasıl Geçer? Attığınız adımın büyüklüğü önemli değil. Ama muhakkak ufak da olsa her gün bir adım atın. Belki beden fonksiyonları ile ilgili gerçek bir bilgiye ulaşabilirsiniz. Size rehberlik eden uzmanın söylediği adımları atarsınız. En basitinden zihinsel görüntüleri değiştirirsiniz. Doğru kelimeleri kullanırsınız. Ve tüm kalbinizle şuna inanın. Bu normal bir fonksiyon. Bütün organların bir işlevi var. Vajen de cinsel birlikteliğe izin verir. İşte tüm bunları gerçekleştirdikten sonra her gün bir adım atın.

 

Göktuğ Efil
Uzun zamandır farklı kategorilerde olan sitelerimi yönetiyorum. Daha önce ekonomi, spor ve yerel haberler kısmında projelerim bulunuyor. Şimdi de saglikhaberleri.net ile sağlık sektöründe dinamik bir içerik platformu yaratma amacım var.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir