Haberler

Fitness Şirketi Tivity Health, Stone Point Capital Tarafından 2 Milyar Dolara Satın Alınacak

Fitness Şirketi Tivity Health, Stone Point Capital Tarafından 2 Milyar Dolara Satın Alınacak

Fitness şirketi Tivity Health (TVTY.O) Salı günü yaptığı açıklamada, yatırım şirketi Stone Point Capital tarafından 2 milyar dolar nakit karşılığında satın alınmayı ve özel olarak alınmayı kabul ettiğini söyledi.

Tivity, hissedarlarının hisse başına 32.50$ alacağını ve bu da Pazartesi günü hisse senedinin kapanış fiyatı olan 32.25$’a %1’e yakın bir prim anlamına geliyor. Tivity hisseleri sabah ticaretinde %0.5 artışla 32.42 $’a yükseldi.

Şirket, ABD hükümetinin 65 yaş ve üstü ve engelliler için sağlık sigortası programı olan Medicare’e hak kazanan kişiler için yüz yüze ve sanal olarak sunulan bir fitness programı olan SilverSneakers’ın sahibidir.

SilverSneakers 1992’de kuruldu ve Tivity, son aylarda daha fazla sanal teklif sunmaya çalışıyor ve fiziksel aktivitelerini evlerinin rahatlığında sürdürmek isteyen üyeler için ‘eğitmenle canlı’ sınıfları kullanılabilir hale getiriyor.

Fitness Şirketi Tivity Health, Stone Point Capital Tarafından 2 Milyar Dolara Satın Alınacak

Tivity, Stone Point’ten istenmeyen bir teklif aldıktan sonra stratejik alternatiflerin bir incelemesini başlattığını ve nihayetinde özel sermaye şirketi tarafından satın alınmaya karar vermeden önce çok sayıda potansiyel alıcıyla görüşmelerde bulunduğunu söyledi.

Tivity Health İcra Kurulu Başkanı Richard Ashworth, “Stone Point, tanınmış kıdemli fitness ve sağlık geliştirme platformumuz olan markalarımızın değerini kabul ediyor” dedi.

Şirket, üçüncü çeyrekte veya öncesinde beklenen anlaşmanın tamamlanmasından sonra Tivity Health’in CEO’su olarak kalacağını söyledi.

Lazard, Tivity Health’in münhasır mali danışmanıyken, Truist Securities, anlaşmada Stone Point’in münhasır mali danışmanı olarak görev yaptı.

Göktuğ Efil
Uzun zamandır farklı kategorilerde olan sitelerimi yönetiyorum. Daha önce ekonomi, spor ve yerel haberler kısmında projelerim bulunuyor. Şimdi de saglikhaberleri.net ile sağlık sektöründe dinamik bir içerik platformu yaratma amacım var.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir