Doktor

Op. Dr. Leyla Kandur Kimdir? ☑️

Op. Dr. Leyla Kandur Kimdir?

Op. Dr. Leyla Kandur Kimdir?

Op. Dr. Leyla Kandur Kimdir? Lazer İle Göz Tedavisi, Kuru göz sendromu, Gözlükten kurtulma gibi alanlarda hastalarına hizmet veren Op. Dr. Leyla Kandur, 57 yaşındadır. İlk, orta ve lise eğitimlerinin akabinde İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olarak 24 yaşında tıp doktoru olmuştur. Uzmanlığını ise, yine aynı üniversitede Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nda gerçekleştirmiştir. Doktorluk kariyerine Liv Hospital Ulus Hastanesi’nde devam eden Leyla Kandur, ileri düzeyde Almanca ve İngilizce bilmektedir.

1965 yılında İstanbul’da doğdu. 1983 yılında Amerikan Robert Gymnasium’dan en iyi öğrenci olarak mezun oldu. 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu ve 1993 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde Göz Hastalıkları ihtisasını yaptı. Doktora sonrası araştırmasını ABD’de Johns Hopkins Üniversitesi Wilmer Eye Enstitüsü’nde tamamladı. 1993 ve 1997 yılları arasında California Üniversitesi’nde segment öncesi cerrahi (katarakt, kornea ve lazer cerrahisi) uzmanlığını tamamladı.

California Üniversitesi’ni birçok uluslararası kongrede temsil etmiş ve en prestijli dergilerde yayınları bulunmaktadır. Birçok Amerikalı oftalmolog ve araştırmacının yetiştirilmesine yardımcı oldu. 1997’de Bausch & Lomb tarafından en iyi genç araştırmacı olarak tanındı. Daha sonra tıbbi başarıları ve araştırmaları nedeniyle California Üniversitesi Jules Stein Eye Institute tarafından Eyestar programının ilk ve tek Türk göz doktoru olarak kabul edildi.

1997 yılında Dr. tıbbi Leyla Kandur (Çelikkol), İstanbul / Türkiye’de Eyestar Lasik Enstitüsü’nü kurdu ve birkaç yıl içinde kusursuz cerrahi sonuçları sayesinde dünyanın en çok tercih edilen cerrahlarından biri oldu. 1 Mart 2005 tarihine kadar burada tek cerrah olarak çalıştı ancak iş ortağı olan eşinden boşandıktan sonra kendi kliniğini kurdu. 1 Mart 2005 tarihinden itibaren “Çelikkol” yerine “Kandur” soyadını kullanmaktadır.

Amerikan Göz Akademisi, Amerikan Katarakt ve Refraktif Cerrahi Derneği, Görme Araştırma Enstitüsü ve Amerikan Kontakt Lens Derneği üyesidir. İyi derecede Almanca ve İngilizce bilmektedir.

Op. Dr. Leyla Kandur Kimdir?

Tecrübeler

Op. Dr. Leyla Kandur, kariyeri süresinde birçok eğitim almış, yurt dışında farklı noktalarda farklı alanlarda ihtisas yapmıştır. İlk olarak Kandur4 sene boyunca ABD Kaliforniya Üniversitesi’nde Ön Segment Cerrahisi ( Katarakt, Kornea ve Refraktif Cerrahi ) uzmanlığı almış ve aynı yerde mesleki çalışmalarına devam etmiştir. Bu süreç içerisinde 1997 senesinde Bausch&Lomb şirketinin “En iyi genç göz bilim insanı” ödülünü kazanmış ve ardından UCLA ( Kaliforniya Üniversitesi, Los Angeles ) Jules Stein Göz Enstitüsü’nce hem klinik başarısı hem de bilimsel incelemeleri sebebiyle her sene yalnızca bir adayın seçildiği EyeSTAR ( Göz Yıldızı ) olma muvaffakiyetini gözler önüne sermiştir. Amerikan Göz Akademisi, Amerikan Katarakt ve Refraktif Cerrahi Birliği, Görme Araştırmaları Birliği ve Amerikan Kontakt Lens Birliklerine üyelikleri bulunmaktadır.

Op. Dr. Leyla Kandur Ücretleri Ne Kadar?

Göz hastalıkları, genellikle önceden belirlenmiş fiyatlar çerçevesinde hareket etse de hasta kontrolü ve hastane politikaları sebebiyle fiyatların bilinmesi ancak doktor ile iletişime geçtikten sonra mümkündür. Dolayısıyla Op. Dr. Leyla Kandur randevu hattından ya da e-mail ve sosyal medya hesaplarından kendisine ulaşabilirsiniz.

Meraklı Olduğu Alanlar

Lazer İle Göz Tedavisi, Kuru göz sendromu, Gözlükten kurtulma, Göz Rahatsızlıkları, Görme Bozukluğu, Miyopi, Excimer Laser, Göz Operasyonları, Göz Kuruluğu, Lasik, Lazer İle Göz Tedavisi, Göz Hastalıkları Genel

Sosyal Medya Sıklığı

Op. Dr. Leyla Kandur instagram aktifliği çok fazla bulunmamaktadır. Kişisel ve iş ile ilgili iki farklı instagram hesabı bulunan Kandur, iş hesabından son paylaşımı 2020 senesinde yapmıştır. Burada yaklaşık 980 takipçisi bulunmaktadır. YouTube kanalı ve Facebok sayfası da bulunmayan Leyla Kandur, birçok programa katılarak bilgilerini paylaşmıştır.

Göktuğ Efil
Uzun zamandır farklı kategorilerde olan sitelerimi yönetiyorum. Daha önce ekonomi, spor ve yerel haberler kısmında projelerim bulunuyor. Şimdi de saglikhaberleri.net ile sağlık sektöründe dinamik bir içerik platformu yaratma amacım var.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir