• DOLAR
  $4.020,4500
 • EURO
  $1,0899
 • ALTIN
  $61.062,1700
 • BIST
  1,1646

Çocuk Psikologlarından Neden Destek Almak Gereklidir?

Çocuk Psikologlarından Neden Destek Almak Gereklidir?

Yetişkinlere her zaman yetişkin kişilerin psikolojisi bozulabilirmiş, çocuklar aslında hiçbir şeyden anlamazmış gibi gelse de aslında insan psikolojisi çok küçük yaşlardan itibaren bozulmaya başlayabilir. Yani ruhsal destek yaş grubuna bakılmaksızın her yaştan kesimde gerekli olan bir destek çeşididir.  Son yıllarda toplumsal olan önyargılar biraz yıkılmış olsa da yine bazı kesim psikologa başvurmanın çok da uygun […]

Yetişkinlere her zaman yetişkin kişilerin psikolojisi bozulabilirmiş, çocuklar aslında hiçbir şeyden anlamazmış gibi gelse de aslında insan psikolojisi çok küçük yaşlardan itibaren bozulmaya başlayabilir. Yani ruhsal destek yaş grubuna bakılmaksızın her yaştan kesimde gerekli olan bir destek çeşididir.  Son yıllarda toplumsal olan önyargılar biraz yıkılmış olsa da yine bazı kesim psikologa başvurmanın çok da uygun bir davranış olmadığını kabullenmektedir.

Fakat bir organımıza zarar geldiğinde veya bir hastalık belirtisi vücudumuzda görüldüğünde nasıl doktora ihtiyaç duyuluyorsa kişinin psikolojik bozukluğu kendinde veya çocuğunda hissettiğinde ise çocuk psikologuna başvurması gereklidir.

Çocuklarda Hangi Belirtiler İçin Bir Psikologa Başvurmak Gereklidir?

 • Kardeşi olacak bir bebeğin annenin gebeliğinden itibaren mutlaka bir çocuk psikologu ile görüştürülmesi gerekir. Bunun nedeni çocuğun bir kardeşe hazır olup olmadığını anlamaktır. Uzman gözü ile konu incelenerek eğer çocuk bir kardeşinin doğuşundan huzursuzluk çekecekse daha kardeş doğmadan daha sonradan oluşabilecek sorunların önüne geçebilmeyi sağlamaktadır.
 • Anne ve baba eğer şiddetli bir geçimsizlik yaşıyorsa ve boşanma aşamasında ise o zaman mutlaka uzman bir çocuk psikologundan destek alınması gerekir. Ebeveynlerin farklı evlerde yaşaması çocuk için iyi olmayan şeylerin düşünülmesine neden olur. bu da çocuğun psikolojisini bozacağından mutlaka uzman bir çocuk psikologu tarafından çocuk gözlem altına alınmalıdır.
 • Çocuk psikologuna belki de en çok ihtiyacı olan çocuklar anne veya babası veya her ikisi tarafından da şiddete maruz kalan çocuklardır. Bu çocuklara uygulanan şiddete derhal son verilmeli ve iyi bir uzman çocuk psikologundan destek alınmalıdır.
 • Bazı çocukların eğitime ilk başladıkları süreç olan ilkokul veya anaokulu çocukların sosyalleşememesi nedeni ile sorun yaşamalarına neden olur. Çok kolay yöntemler ve kısa süreli terapiler ile çocuklar kolay bir şekilde çocuk psikologları tarafından okula adapte edilebilir.
 • Çocuğun anne ve babasının arasında şiddetli bir geçimsizlik varsa ve sürekli olarak çocuğun yanında sesli olarak kavga ediliyorsa o zaman çocuk psikologuna başvurmak gereklidir.
 • Okul ve arkadaş değişiklikleri, çocuğun çok yakın olduğu birisini kaybetmesi, çocuğun geçirdiği bir kaza nedeni ile çok büyük bir travma yaşamış olması da çocuk psikologu ihtiyacı içermektedir.
 • Ani ruhsal değişikliklerin çocukta görülmesi mesela çok gergin, sürekli olarak öfkeli ve hırçın davranışlar sergilemesi, hareketlerinde çok hızlanma veya aşırı derecede hareketlerinin yavaşlaması, uyku düzensizlikleri ve beslenme bozuklukları için de çocuk psikologuna başvurmak gerekir.
 • Kekelemeye başlayan çocuklar, daha önceden altına kaçırmamasına rağmen altına kaçırmaya başlayan çocuklar, sakin bir davranış sergileyen bir çocuk iken sürekli olarak saldırgan hale gelmiş çocuklar için de destek alınmalıdır.
 • Başarı yüzdesi düşmesi, okulda dikkat sorunu yaşaması, bazı takıntıları huy edinmesi, okul içinde veya evde çok fazla içine kapanması, anneye veya babaya karşı çok aşırı bağımlılık göstermesinde de bir uzmandan destek alınması gerekir.
 • Göz kontağı kurmayan çocuklar ve buna bağlı olarak öğrenme güçlüğü çeken çocuklar psikologlar tarafından incelenmesi gerektiği gibi, MR sonuçları ile de incelenmesi gerekir. Bazı zamanlarda öğrenme güçlüğü ve göz kontağı kuramama bazı hastalıkların habercisi olabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google Reklam
Google Reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içerisinde hedeflerinizde ve planlarınızda daha kararlı, hırslı veya ısrarcı olabilirsiniz. Yeteneklerinizin farkına varmak, yeteneklerinizi sergilemek size finansal kazanımlar sağlayacağı gibi takdirleri de getirecektir.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerleme devam ediyor. Gün içinde bir süredir karmaşıklaşan durumlar çözülebilir. Merkür retrosu bugünden itibaren son bulduğu için finansal konulardaki karmaşalar, iş hayatıyla ilgili kafa karışıklıkları son bulmaya başlayabilir.

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerleme devam ediyor. Merkür retrosu ise bugünden itibaren son buluyor. Güne daha rahat bir zihinle başlayabilir, kararsız kaldığınız her duruma daha kolay çözüm getirebilir, netleşebilirsiniz. Önünüzü görmeye başlıyorsunuz.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerleme devam ediyor. Merkür retrosu ise bitiyor. Güne etkileyici rüyalarla başlayabilirsiniz. İlişkilerinizde karşınızdakileri anlamak, kendinizi ifade etmek daha kolay olabilir. Sağlamlık ve güven ön planda olacaktır. Akılcı davranabilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerleme devam ediyor. Gün içinde iş hayatı ve sorumluluklar sizin için daha önemli ve ön planda olacaktır. Finansal konularla ilgili artık bir yön belirlemeye başlayabilir, bir süredir var olan maddi krizlerinizi çözüme götürebilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerleme devam ediyor. Merkür retrosu ise bugünden itibaren son buluyor. Gün içinde finansal konularla ilgili bir kararsızlığınızı veya bir karışıklığı bitirebilirsiniz. Ne istediğinize karar vermekte zorlandığınız durumlarda netleşeceksiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerleme devam ediyor. Bir süredir burcunuzda gerileyen Merkür ise bugünden itibaren düz harekete geçiyor. Gün içinde bekleyişlerinizin sonlandığını görebilir, özellikle zihinsel anlamda rahatlayabilirsiniz. Daha uzun vadeli kararlar alabileceğiniz bir döneme giriyorsunuz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerleme devam ediyor. Merkür retrosu ise sonlanıyor. Gün içinde ilişkilerinizde önemli konuşmalar yapabilirsiniz. Bazı duygularınızı kontrol etmek, ilişkilerinizde kontrolcü davranmak isteyebilirsiniz. Sorgulayıcı tarafınız öne çıkıyor.

YAY BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerleme devam ediyor. Merkür retrosu ise bugünden itibaren son buluyor. Bir süredir ilişkilerinizle ilgili yaşanan kararsızlıklar sonlanabilir. İlişkilerle ilgili alacağınız kararlarda netleşebilirsiniz. İş hayatında finansal konular kararlarınızda belirleyici olabilir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerleme devam ediyor. Merkür retrosu ise bugünden itibaren son buluyor. Gün içerisinde kariyer süreçleriniz ve gelecek planlarınızla ilgili netleşmeler yaşayabilirsiniz. Bir süredir meşgul olduğunuz konularla ilgili tamamlanmalar bekleyebilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerleme devam ediyor. Merkür retrosu ise bugünden itibaren son buluyor. Aşk ilişkilerinizle ilgili daha açık ve net konuşmalar içinde olmaya başlayabilirsiniz. İlişkilerinizle yaşadığınız bir ikilem sonlanabilir. Yolculuk planları olabilir.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerleme devam ediyor. Merkür retrosu ise bugünden itibaren son buluyor. Gün içinde iş hayatınızdaki ilişkiler ön planda olabilir. Önemli konuşmaları istediğiniz yönde ilerletebileceğiniz, istediğinizi alabileceğiniz bir gün.


Reklam