• DOLAR
  $2.166,3600
 • EURO
  $1,5380
 • ALTIN
  $60.735,0300
 • BIST
  1,1893

Çocuk Psikologlarından Neden Destek Almak Gereklidir?

Çocuk Psikologlarından Neden Destek Almak Gereklidir?

Yetişkinlere her zaman yetişkin kişilerin psikolojisi bozulabilirmiş, çocuklar aslında hiçbir şeyden anlamazmış gibi gelse de aslında insan psikolojisi çok küçük yaşlardan itibaren bozulmaya başlayabilir. Yani ruhsal destek yaş grubuna bakılmaksızın her yaştan kesimde gerekli olan bir destek çeşididir.  Son yıllarda toplumsal olan önyargılar biraz yıkılmış olsa da yine bazı kesim psikologa başvurmanın çok da uygun […]

Yetişkinlere her zaman yetişkin kişilerin psikolojisi bozulabilirmiş, çocuklar aslında hiçbir şeyden anlamazmış gibi gelse de aslında insan psikolojisi çok küçük yaşlardan itibaren bozulmaya başlayabilir. Yani ruhsal destek yaş grubuna bakılmaksızın her yaştan kesimde gerekli olan bir destek çeşididir.  Son yıllarda toplumsal olan önyargılar biraz yıkılmış olsa da yine bazı kesim psikologa başvurmanın çok da uygun bir davranış olmadığını kabullenmektedir.

Fakat bir organımıza zarar geldiğinde veya bir hastalık belirtisi vücudumuzda görüldüğünde nasıl doktora ihtiyaç duyuluyorsa kişinin psikolojik bozukluğu kendinde veya çocuğunda hissettiğinde ise çocuk psikologuna başvurması gereklidir.

Çocuklarda Hangi Belirtiler İçin Bir Psikologa Başvurmak Gereklidir?

 • Kardeşi olacak bir bebeğin annenin gebeliğinden itibaren mutlaka bir çocuk psikologu ile görüştürülmesi gerekir. Bunun nedeni çocuğun bir kardeşe hazır olup olmadığını anlamaktır. Uzman gözü ile konu incelenerek eğer çocuk bir kardeşinin doğuşundan huzursuzluk çekecekse daha kardeş doğmadan daha sonradan oluşabilecek sorunların önüne geçebilmeyi sağlamaktadır.
 • Anne ve baba eğer şiddetli bir geçimsizlik yaşıyorsa ve boşanma aşamasında ise o zaman mutlaka uzman bir çocuk psikologundan destek alınması gerekir. Ebeveynlerin farklı evlerde yaşaması çocuk için iyi olmayan şeylerin düşünülmesine neden olur. bu da çocuğun psikolojisini bozacağından mutlaka uzman bir çocuk psikologu tarafından çocuk gözlem altına alınmalıdır.
 • Çocuk psikologuna belki de en çok ihtiyacı olan çocuklar anne veya babası veya her ikisi tarafından da şiddete maruz kalan çocuklardır. Bu çocuklara uygulanan şiddete derhal son verilmeli ve iyi bir uzman çocuk psikologundan destek alınmalıdır.
 • Bazı çocukların eğitime ilk başladıkları süreç olan ilkokul veya anaokulu çocukların sosyalleşememesi nedeni ile sorun yaşamalarına neden olur. Çok kolay yöntemler ve kısa süreli terapiler ile çocuklar kolay bir şekilde çocuk psikologları tarafından okula adapte edilebilir.
 • Çocuğun anne ve babasının arasında şiddetli bir geçimsizlik varsa ve sürekli olarak çocuğun yanında sesli olarak kavga ediliyorsa o zaman çocuk psikologuna başvurmak gereklidir.
 • Okul ve arkadaş değişiklikleri, çocuğun çok yakın olduğu birisini kaybetmesi, çocuğun geçirdiği bir kaza nedeni ile çok büyük bir travma yaşamış olması da çocuk psikologu ihtiyacı içermektedir.
 • Ani ruhsal değişikliklerin çocukta görülmesi mesela çok gergin, sürekli olarak öfkeli ve hırçın davranışlar sergilemesi, hareketlerinde çok hızlanma veya aşırı derecede hareketlerinin yavaşlaması, uyku düzensizlikleri ve beslenme bozuklukları için de çocuk psikologuna başvurmak gerekir.
 • Kekelemeye başlayan çocuklar, daha önceden altına kaçırmamasına rağmen altına kaçırmaya başlayan çocuklar, sakin bir davranış sergileyen bir çocuk iken sürekli olarak saldırgan hale gelmiş çocuklar için de destek alınmalıdır.
 • Başarı yüzdesi düşmesi, okulda dikkat sorunu yaşaması, bazı takıntıları huy edinmesi, okul içinde veya evde çok fazla içine kapanması, anneye veya babaya karşı çok aşırı bağımlılık göstermesinde de bir uzmandan destek alınması gerekir.
 • Göz kontağı kurmayan çocuklar ve buna bağlı olarak öğrenme güçlüğü çeken çocuklar psikologlar tarafından incelenmesi gerektiği gibi, MR sonuçları ile de incelenmesi gerekir. Bazı zamanlarda öğrenme güçlüğü ve göz kontağı kuramama bazı hastalıkların habercisi olabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google Reklam
Google Reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün burcunuzda Yeni Ay gerçekleşiyor. Haftanın ilk gününe hayatınızda küçük veya büyük yenilikler ve başlangıçlarla adım atacaksınız. Kadınlarla ilişkileriniz ön planda olabilir.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün iş hayatınızda yenilikler ve yeni başlangıçlar gündeminizde olabilir. Sağlıkla ilgili bir süredir var olan sorunlarınızda şifa çalışmaya başlayabilir. Farklı alanlarda ilahi desteklerle karşılaşabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün ilişkilerinizdeki belirsizlik veya gel gitler son bulabilir. Önünüzü daha net görebilir, ilişkilerinizde yeni bir sayfa açabilirsiniz. Kadınlarla ilişkilerinizde keyifli enerjiler hakim olabilir.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün kariyer süreciniz ve planlamalarınızda farklı bir yola gidebilir, yeni hedefler ve yeni başlangıçlar içerisinde olabilirsiniz. Acelecilik ve sabırsızlığa dikkat. Harekete geçme zamanı.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün beklediğiniz haberler gelebilir. Eğitim ve iş hayatıyla ilgili başvurular yapabilirsiniz. Yasal süreçler ve prodesürlerle ilgilenmeniz gereken durumlar olabilir. Yeni insanlarla tanışabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün finansal konularda şans ve fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Riskli yatırımlardan, alım-satım konularından kazanç elde edebilirsiniz. Müşteri bazlı iş yapanlar için kazançlı bir gün olabilir.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün finansal ortaklıklar, ilişkilerde ortak finansal planlamalar gündeminizde olabilir. Eş, partner, dost ve ortaklarınızdan yana finansal fayda ve destekler görebilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

AKREP BURCU YORUMU

Bugün iş ilişkilerinde ve çalışma hayatında keyifli enerjiler hakim olacak. Kadınlarla iş birliği ve destekler içinde olabilirsiniz. İşe dair projelerde öne çıkabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

YAY BURCU YORUMU

Bugün haftaya keyifli bir başlangıç yapabilirsiniz. Enerjiniz yükselecek, yaşamdan keyif almaya odaklanacaksınız. Şans ve fırsatlar karşınıza gelebilir.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün aile üyelerinizin hayatında sevindirici gelişmeler olabilir. İlişkilerin geleceğine dair planlamalar, ailelerin tanışması ve ev içinde davetler gündeminizde olabilir.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün hızlı ve hareketli bir gün geçirecek, keyifli görüşmeler yapacak ve keyif aldığınız iişlerle ilgileneceksiniz. Kadınlarla ilişkilerde uzlaşma ve anlaşmalar sağlanabilir.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Bugün keyfi harcamalar yapabilir, finansal konlarda şanslar yakalayabilirsiniz. Kendinize güvenmek ve şansınıza inanmak yaşamınıza yeni fırsatlar çekebilir.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline


Reklam