• DOLAR
  $4.024,5900
 • EURO
  $1,0916
 • ALTIN
  $61.054,1700
 • BIST
  1,1646

Bıldırcın Yumurtasının Faydaları

Bıldırcın Yumurtasının Faydaları

zamanlardan beri bıldırcın yumurtasının faydası bilinmektedir. Bıldırcın yumurtası çok küçük bir yumurta olmasına rağmen insan sağlığı için sayılamayacak kadar büyük faydası bulunmaktadır. Besin değeri uzmanlar tarafından normal tavuk yumurtasına rağmen yedi kat daha yüksek bulunmaktadır. Vitamin deposu olan bıldırcın yumurtası her yaşta kişi tarafından tüketilmesi gereken gıdalar arasında bulunmaktadır. Protein deposu olan bıldırcın yumurtası çocuk […]

zamanlardan beri bıldırcın yumurtasının faydası bilinmektedir. Bıldırcın yumurtası çok küçük bir yumurta olmasına rağmen insan sağlığı için sayılamayacak kadar büyük faydası bulunmaktadır. Besin değeri uzmanlar tarafından normal tavuk yumurtasına rağmen yedi kat daha yüksek bulunmaktadır. Vitamin deposu olan bıldırcın yumurtası her yaşta kişi tarafından tüketilmesi gereken gıdalar arasında bulunmaktadır. Protein deposu olan bıldırcın yumurtası çocuk gelişiminde kemiklerin yapısının sağlam olması için çocukluk çağında olan ve ergen çocuklar tarafından mutlaka tüketilmelidir.

Bıldırcın Yumurtasındaki Şifa

Bıldırcın yumurtası tavuk yumurtasından çok daha küçük ve hafiftir. Fakat içeriğinde bulunan fosfor, demir ve protein ortalama olarak tavuk yumurtasından 7 – 8 kat daha fazladır. B vitaminlerinden zengin olan bıldırcın yumurtasının bir çok rahatsızlığa da iyi geldiği bilinmektedir.

Öksürüğü Keser: Uzun süre devam eden kış öksürüklerinde bıldırcın yumurtası bulunmaz bir şifadır. Astım ve bronşit öksürüklerinde de oldukça faydalı olan bu yumurta ölçülü olarak çiğ tüketilmelidir. bir oda sıcaklığında bardak süt içerisine bir adet bıldırcın yumurtası kırarak tüketildiğinde öksürüğün kısa sürede kesildiği görülür.

Anemiyi Önler: Kansızlık yetişkin ve çocukların sıklıkla yaşadığı rahatsızlıklardan birisidir. Sürekli olarak yaşanılan kansızlığın öncelikli olarak çocuklarda olsun yetişkinlerde olsun mutlaka nedenini öğrenmek gerekir. Bazı anemi nedenleri insan vücudunda nedensiz veya yeteri kadar besin alamamaktan oluşmaktadır. Eğer nedensiz olarak anemi rahatsızlığı yaşanıyorsa her sabah kişi iki tane bıldırcın yumurtası tüketerek anemi rahatsızlığına çözüm getirebilir.

Kemik Gelişimi: Bebeklik çağından itibaren kemiklerin gelişimine insanoğlunun ihtiyacı bulunmaktadır. Kemik gelişimi için çocuklara tükettirilmesi gereken bıldırcın yumurtası her yaşta kişi için kemik dokusunu korumak için tüketimi önemli besinlerden birisidir.

Cilt Bakımı: Cildinin parlak görünmesini, cildinin pürüzsüz görünmesini ve cildinin kırışıksız görünmesini hemen hemen her yaşta kişi istemektedir. Bıldırcın yumurtası içinde bulunan protein, E vitamini ve B vitaminleri cildin korunması için büyük bir nimettir. Cilt üzerine her sabah bir bıldırcın yumurtasının beyazı sürüldüğünde cildin daha parlak olduğu gözlemlenebilir. Cilt kırışıklıkları için biraz uzun bir zaman kullanmak gerekse de yine de hedefe ulaşmak için sabırla uygulandığında bir müddet sonra cilt kırışıklıklarında azalma gözlemlenebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google Reklam
Google Reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içerisinde hedeflerinizde ve planlarınızda daha kararlı, hırslı veya ısrarcı olabilirsiniz. Yeteneklerinizin farkına varmak, yeteneklerinizi sergilemek size finansal kazanımlar sağlayacağı gibi takdirleri de getirecektir.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerleme devam ediyor. Gün içinde bir süredir karmaşıklaşan durumlar çözülebilir. Merkür retrosu bugünden itibaren son bulduğu için finansal konulardaki karmaşalar, iş hayatıyla ilgili kafa karışıklıkları son bulmaya başlayabilir.

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerleme devam ediyor. Merkür retrosu ise bugünden itibaren son buluyor. Güne daha rahat bir zihinle başlayabilir, kararsız kaldığınız her duruma daha kolay çözüm getirebilir, netleşebilirsiniz. Önünüzü görmeye başlıyorsunuz.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerleme devam ediyor. Merkür retrosu ise bitiyor. Güne etkileyici rüyalarla başlayabilirsiniz. İlişkilerinizde karşınızdakileri anlamak, kendinizi ifade etmek daha kolay olabilir. Sağlamlık ve güven ön planda olacaktır. Akılcı davranabilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerleme devam ediyor. Gün içinde iş hayatı ve sorumluluklar sizin için daha önemli ve ön planda olacaktır. Finansal konularla ilgili artık bir yön belirlemeye başlayabilir, bir süredir var olan maddi krizlerinizi çözüme götürebilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerleme devam ediyor. Merkür retrosu ise bugünden itibaren son buluyor. Gün içinde finansal konularla ilgili bir kararsızlığınızı veya bir karışıklığı bitirebilirsiniz. Ne istediğinize karar vermekte zorlandığınız durumlarda netleşeceksiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerleme devam ediyor. Bir süredir burcunuzda gerileyen Merkür ise bugünden itibaren düz harekete geçiyor. Gün içinde bekleyişlerinizin sonlandığını görebilir, özellikle zihinsel anlamda rahatlayabilirsiniz. Daha uzun vadeli kararlar alabileceğiniz bir döneme giriyorsunuz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerleme devam ediyor. Merkür retrosu ise sonlanıyor. Gün içinde ilişkilerinizde önemli konuşmalar yapabilirsiniz. Bazı duygularınızı kontrol etmek, ilişkilerinizde kontrolcü davranmak isteyebilirsiniz. Sorgulayıcı tarafınız öne çıkıyor.

YAY BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerleme devam ediyor. Merkür retrosu ise bugünden itibaren son buluyor. Bir süredir ilişkilerinizle ilgili yaşanan kararsızlıklar sonlanabilir. İlişkilerle ilgili alacağınız kararlarda netleşebilirsiniz. İş hayatında finansal konular kararlarınızda belirleyici olabilir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerleme devam ediyor. Merkür retrosu ise bugünden itibaren son buluyor. Gün içerisinde kariyer süreçleriniz ve gelecek planlarınızla ilgili netleşmeler yaşayabilirsiniz. Bir süredir meşgul olduğunuz konularla ilgili tamamlanmalar bekleyebilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerleme devam ediyor. Merkür retrosu ise bugünden itibaren son buluyor. Aşk ilişkilerinizle ilgili daha açık ve net konuşmalar içinde olmaya başlayabilirsiniz. İlişkilerinizle yaşadığınız bir ikilem sonlanabilir. Yolculuk planları olabilir.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerleme devam ediyor. Merkür retrosu ise bugünden itibaren son buluyor. Gün içinde iş hayatınızdaki ilişkiler ön planda olabilir. Önemli konuşmaları istediğiniz yönde ilerletebileceğiniz, istediğinizi alabileceğiniz bir gün.


Reklam