• DOLAR
  $2.524,7600
 • EURO
  $0,7212
 • ALTIN
  $38.528,9200
 • BIST
  1,1878

Bıldırcın Yumurtasının Faydaları

Bıldırcın Yumurtasının Faydaları

zamanlardan beri bıldırcın yumurtasının faydası bilinmektedir. Bıldırcın yumurtası çok küçük bir yumurta olmasına rağmen insan sağlığı için sayılamayacak kadar büyük faydası bulunmaktadır. Besin değeri uzmanlar tarafından normal tavuk yumurtasına rağmen yedi kat daha yüksek bulunmaktadır. Vitamin deposu olan bıldırcın yumurtası her yaşta kişi tarafından tüketilmesi gereken gıdalar arasında bulunmaktadır. Protein deposu olan bıldırcın yumurtası çocuk […]

zamanlardan beri bıldırcın yumurtasının faydası bilinmektedir. Bıldırcın yumurtası çok küçük bir yumurta olmasına rağmen insan sağlığı için sayılamayacak kadar büyük faydası bulunmaktadır. Besin değeri uzmanlar tarafından normal tavuk yumurtasına rağmen yedi kat daha yüksek bulunmaktadır. Vitamin deposu olan bıldırcın yumurtası her yaşta kişi tarafından tüketilmesi gereken gıdalar arasında bulunmaktadır. Protein deposu olan bıldırcın yumurtası çocuk gelişiminde kemiklerin yapısının sağlam olması için çocukluk çağında olan ve ergen çocuklar tarafından mutlaka tüketilmelidir.

Bıldırcın Yumurtasındaki Şifa

Bıldırcın yumurtası tavuk yumurtasından çok daha küçük ve hafiftir. Fakat içeriğinde bulunan fosfor, demir ve protein ortalama olarak tavuk yumurtasından 7 – 8 kat daha fazladır. B vitaminlerinden zengin olan bıldırcın yumurtasının bir çok rahatsızlığa da iyi geldiği bilinmektedir.

Öksürüğü Keser: Uzun süre devam eden kış öksürüklerinde bıldırcın yumurtası bulunmaz bir şifadır. Astım ve bronşit öksürüklerinde de oldukça faydalı olan bu yumurta ölçülü olarak çiğ tüketilmelidir. bir oda sıcaklığında bardak süt içerisine bir adet bıldırcın yumurtası kırarak tüketildiğinde öksürüğün kısa sürede kesildiği görülür.

Anemiyi Önler: Kansızlık yetişkin ve çocukların sıklıkla yaşadığı rahatsızlıklardan birisidir. Sürekli olarak yaşanılan kansızlığın öncelikli olarak çocuklarda olsun yetişkinlerde olsun mutlaka nedenini öğrenmek gerekir. Bazı anemi nedenleri insan vücudunda nedensiz veya yeteri kadar besin alamamaktan oluşmaktadır. Eğer nedensiz olarak anemi rahatsızlığı yaşanıyorsa her sabah kişi iki tane bıldırcın yumurtası tüketerek anemi rahatsızlığına çözüm getirebilir.

Kemik Gelişimi: Bebeklik çağından itibaren kemiklerin gelişimine insanoğlunun ihtiyacı bulunmaktadır. Kemik gelişimi için çocuklara tükettirilmesi gereken bıldırcın yumurtası her yaşta kişi için kemik dokusunu korumak için tüketimi önemli besinlerden birisidir.

Cilt Bakımı: Cildinin parlak görünmesini, cildinin pürüzsüz görünmesini ve cildinin kırışıksız görünmesini hemen hemen her yaşta kişi istemektedir. Bıldırcın yumurtası içinde bulunan protein, E vitamini ve B vitaminleri cildin korunması için büyük bir nimettir. Cilt üzerine her sabah bir bıldırcın yumurtasının beyazı sürüldüğünde cildin daha parlak olduğu gözlemlenebilir. Cilt kırışıklıkları için biraz uzun bir zaman kullanmak gerekse de yine de hedefe ulaşmak için sabırla uygulandığında bir müddet sonra cilt kırışıklıklarında azalma gözlemlenebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google Reklam
Google Reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün iletişim trafiğiniz artabilir, iş ve sorumluluklarınızı hızlıca tamamlayabilirsiniz. Öğleden sonra önemli işlerinizi başarıyla bitirebilmek için daha destekleyici bir süreçte olacaksınız. Öğleden önce dağınıklıklar olabilir.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün günün ilk yarısında odaklanma ve toparlanma, planlı hareket etme konusunda zorlanabilirsiniz. Fakat öğleden sonra işlerinizi daha hızlı yoluna koyabilirsiniz. Finansal konularda karışıklıklara dikkat edin. Hızlı hareket ederek yüklü finansal riskler almayın.

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün günün ilk yarısında aksilik ve gecikmelerle karşılaşabilirsiniz. Günün ikinci yarısında önemli işlerinizi başlatmaya, imza işlerinizi gerçekleştirmeye ve önemli konuşmalarınızı, toplantılarınızı tamamlamaya çalışın. Öğleden sonra temponuz yükseliyor.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün gün içinde ertelediğiniz işlerinizi tamamlayabilir, yolculuklara çıkabilir, hareketli bir gün geçirebilirsiniz. Birden fazla iş ve plan, yapılacaklar zihnen bir strese sokabilir. Acelecilik ve hızlı karar almak, düşünmeden konuşmak pişmanlıklara sebebiyet verebilir.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün sosyal çevre ve ilişkiler ön planda olabilir. Öğleden sonra iş ve özel hayatınızda birden fazla görüşme yapabilirsiniz. Finansal konularda ise bir düzenlemeye gidebilirsiniz. Başarı isteğiniz ve hırs artabilir. Fevri tavırlardan kaçının.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün geleceğe yönelik bir karar alabilir, iş hayatınızda önemli bir işi tamamlayabilirsiniz. İş görüşmelerinizde daha kontrollü, objektif ve profesyonel olmaya özen gösterin. Hızlı düşünüp hızlı karar almak kazandırmak yerine kaybettirebilir.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün günün ilk yarısında unuttuğunuz ödemeler önünüze gelebilir, zorunlu ödemeler ve vergilerle ilgili düzenlemeler yapabilirsiniz. Öğleden sonra iletişim krizlerine dikkat edin, alınganlık ve kuruntularla hareket etmeyin.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün finansal sosyal çevrenizdeki insanlarla iş birliği yapabilir, grup ve ekip çalışmaları içinde olabilirsiniz. Aile üyeleri ve evebeynlerinizin finansal yatırımları, miras ve nafaka davalarıyla ilgili gelişmeler karşınıza gelebilir.

YAY BURCU YORUMU

Bugün öğleden önce işlerinize odaklanmakta veya çalışma ortamında disiplini sağlamakta zorlanabilirsiniz. Dağınıklık ve aksaklık ihtimallerine karşı önemli işlerinizi öğleden sonraya bırakın. Günün ikinci yarısında önemli görüşmelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün haftaya yeniliklerle başlayabilirsiniz. Sağlıklı beslenme ve yeni alışkanlıklar, spor ve kurslar bugünlerde yeni adımlarınızdan biri olabilir. Öğleden sonra sınavlar, eğitimle ilgili başvurular gündeminizde olabilir.

KOVA BURCU YORUMU

Bugün güne başlarken gergin veya halsiz olabilirsiniz. İsteksizlik ve sıkılganlık hali çalışabilir. Fakat öğleden sonra harekete geçecek, akıl ve mantığınızla hareket etmeyi tercih edeceksiniz. Bu tavrınız ilişkilerinizde daha mesafeli olmanıza neden olabilir.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün günün ilk yarısında ulaşımda aksaklıklar yaşayabilir veya dikkatsizliklerinizden kaynaklı gecikmelerle karşılaşabilirsiniz. Öğleden sonra hayatınızdaki kadın figürleriyle ortak aktiviteler içinde olabilir, annenizin istek ve ihtiyaçları için çaba sarf edebilirsiniz.


Reklam