• DOLAR
  $2.165,3000
 • EURO
  $1,6072
 • ALTIN
  $60.973,3900
 • BIST
  1,1906

Bıldırcın Yumurtasının Faydaları

Bıldırcın Yumurtasının Faydaları

zamanlardan beri bıldırcın yumurtasının faydası bilinmektedir. Bıldırcın yumurtası çok küçük bir yumurta olmasına rağmen insan sağlığı için sayılamayacak kadar büyük faydası bulunmaktadır. Besin değeri uzmanlar tarafından normal tavuk yumurtasına rağmen yedi kat daha yüksek bulunmaktadır. Vitamin deposu olan bıldırcın yumurtası her yaşta kişi tarafından tüketilmesi gereken gıdalar arasında bulunmaktadır. Protein deposu olan bıldırcın yumurtası çocuk […]

zamanlardan beri bıldırcın yumurtasının faydası bilinmektedir. Bıldırcın yumurtası çok küçük bir yumurta olmasına rağmen insan sağlığı için sayılamayacak kadar büyük faydası bulunmaktadır. Besin değeri uzmanlar tarafından normal tavuk yumurtasına rağmen yedi kat daha yüksek bulunmaktadır. Vitamin deposu olan bıldırcın yumurtası her yaşta kişi tarafından tüketilmesi gereken gıdalar arasında bulunmaktadır. Protein deposu olan bıldırcın yumurtası çocuk gelişiminde kemiklerin yapısının sağlam olması için çocukluk çağında olan ve ergen çocuklar tarafından mutlaka tüketilmelidir.

Bıldırcın Yumurtasındaki Şifa

Bıldırcın yumurtası tavuk yumurtasından çok daha küçük ve hafiftir. Fakat içeriğinde bulunan fosfor, demir ve protein ortalama olarak tavuk yumurtasından 7 – 8 kat daha fazladır. B vitaminlerinden zengin olan bıldırcın yumurtasının bir çok rahatsızlığa da iyi geldiği bilinmektedir.

Öksürüğü Keser: Uzun süre devam eden kış öksürüklerinde bıldırcın yumurtası bulunmaz bir şifadır. Astım ve bronşit öksürüklerinde de oldukça faydalı olan bu yumurta ölçülü olarak çiğ tüketilmelidir. bir oda sıcaklığında bardak süt içerisine bir adet bıldırcın yumurtası kırarak tüketildiğinde öksürüğün kısa sürede kesildiği görülür.

Anemiyi Önler: Kansızlık yetişkin ve çocukların sıklıkla yaşadığı rahatsızlıklardan birisidir. Sürekli olarak yaşanılan kansızlığın öncelikli olarak çocuklarda olsun yetişkinlerde olsun mutlaka nedenini öğrenmek gerekir. Bazı anemi nedenleri insan vücudunda nedensiz veya yeteri kadar besin alamamaktan oluşmaktadır. Eğer nedensiz olarak anemi rahatsızlığı yaşanıyorsa her sabah kişi iki tane bıldırcın yumurtası tüketerek anemi rahatsızlığına çözüm getirebilir.

Kemik Gelişimi: Bebeklik çağından itibaren kemiklerin gelişimine insanoğlunun ihtiyacı bulunmaktadır. Kemik gelişimi için çocuklara tükettirilmesi gereken bıldırcın yumurtası her yaşta kişi için kemik dokusunu korumak için tüketimi önemli besinlerden birisidir.

Cilt Bakımı: Cildinin parlak görünmesini, cildinin pürüzsüz görünmesini ve cildinin kırışıksız görünmesini hemen hemen her yaşta kişi istemektedir. Bıldırcın yumurtası içinde bulunan protein, E vitamini ve B vitaminleri cildin korunması için büyük bir nimettir. Cilt üzerine her sabah bir bıldırcın yumurtasının beyazı sürüldüğünde cildin daha parlak olduğu gözlemlenebilir. Cilt kırışıklıkları için biraz uzun bir zaman kullanmak gerekse de yine de hedefe ulaşmak için sabırla uygulandığında bir müddet sonra cilt kırışıklıklarında azalma gözlemlenebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google Reklam
Google Reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün finansal alanda plan dışı gündemleriniz oluşabilir. Son dakika ödemeleri, beklenmedik kazançlar, riskli yatırımlarla ilgili konular günün başlıkları arasında olabilir. Özgüven ve cesaret duygusu artıyor.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün ani kararlar alabilir, bazı konularda birden fikir değiştirebilirsiniz. İlişkilerinizde ilgili ipleri elinize alıp, karar veren taraf olacağınız bir gün. Abartılı tepkilerden ve pişman olacağınız tavırlar sergilemekten kaçının. Kazalara dikkat.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün sebepli sebepsiz huzursuzluklar gündüz saatlerinde etkin olabilir. Gün batımı ile daha sakin ve dengeli enerjiler içinde olabilirsiniz. Sürprizleri barındıran bir gün.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün son dakika organizasyonları yapabilir, mevcut planlarınızda aniden değişiklik yapabilirsiniz. İş bağlantılı ödemelerinize ulaşabilirsiniz. Arkadaşlık ilişkilerinde ani gerilimlere dikkat.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün üstleriniz ve yöneticilerinizle ilgili ani gündemler karşınıza gelebilir. Aile büyükleri ve ebeveynlerin yaşamında öne çıkan durumlar olabilir. Gün boyu gerilimden kaçının.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün beklediğiniz bir yanıta, bir telefona ulaşabilirsiniz. Sürpriz haberler, etrafınızdaki insanlarla ilgili şaşırtıcı bilgiler gelebilir. Etrafınız tarafından daha çok konuşulabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün duygu durumlarınız ve ruh halinizde hızlı değişimler yaşayabilirsiniz. Abartılı ve uç duygular içinde olabileceğiniz bir gün. Risk alırken dikkat edin.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

AKREP BURCU YORUMU

Bugün ilişkilerinizde radikal değişimler yaşanabilir. Sürpriz teklifler, şaşırtıcı tavırlar ve beklenmedik deneyimlerle karşılaşabilirsiniz. Karşınızdaki kişiler kendi duyguları ve kendi menfaatinde ısrarcı olabilir.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

YAY BURCU YORUMU

Bugün iş hayatında ve çalışma ortamında hızlı süreçler ve yoğunluk öne çıkıyor. Tembellik ve keyfi hareket etme isteğiyle iş hayatında bazı fırsatları kaçırabilirsiniz. İş ilişkilerinde objektif ve mesafeli olmalı.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün ilişkilerinizde, potansiyel ilişki durumlarına duygularınız pozitif veya negatif anlamda ani netleşmeler yaşayabilirsiniz. Çocuklarla ilişkilerde saygılı, kontrollü ve özenli olmalısınız.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün eviniz, yaşam alanınız ve yaşam rutininizle ilgili alanda köklü değişimler olabilir. Dinlenme, rahatlama isteğinde ve arayışında olabilirsiniz. Israrcılıktan kaçınmalısınız.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Bugün komşularınız, kardeşleriniz ve yakın çevrenizdeki insanların hayatında beklenmedik gelişmeler olabilir. Bu kişilerle ilgili şaşırtıcı haberler alabilirsiniz. Gün boyu planlarınızda değişimler olabilir.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline


Reklam