Faydalı bilgiler

Bıldırcın Yumurtasının Faydaları

zamanlardan beri bıldırcın yumurtasının faydası bilinmektedir. Bıldırcın yumurtası çok küçük bir yumurta olmasına rağmen insan sağlığı için sayılamayacak kadar büyük faydası bulunmaktadır. Besin değeri uzmanlar tarafından normal tavuk yumurtasına rağmen yedi kat daha yüksek bulunmaktadır. Vitamin deposu olan bıldırcın yumurtası her yaşta kişi tarafından tüketilmesi gereken gıdalar arasında bulunmaktadır. Protein deposu olan bıldırcın yumurtası çocuk gelişiminde kemiklerin yapısının sağlam olması için çocukluk çağında olan ve ergen çocuklar tarafından mutlaka tüketilmelidir.

Bıldırcın Yumurtasındaki Şifa

Bıldırcın yumurtası tavuk yumurtasından çok daha küçük ve hafiftir. Fakat içeriğinde bulunan fosfor, demir ve protein ortalama olarak tavuk yumurtasından 7 – 8 kat daha fazladır. B vitaminlerinden zengin olan bıldırcın yumurtasının bir çok rahatsızlığa da iyi geldiği bilinmektedir.

Öksürüğü Keser: Uzun süre devam eden kış öksürüklerinde bıldırcın yumurtası bulunmaz bir şifadır. Astım ve bronşit öksürüklerinde de oldukça faydalı olan bu yumurta ölçülü olarak çiğ tüketilmelidir. bir oda sıcaklığında bardak süt içerisine bir adet bıldırcın yumurtası kırarak tüketildiğinde öksürüğün kısa sürede kesildiği görülür.

Anemiyi Önler: Kansızlık yetişkin ve çocukların sıklıkla yaşadığı rahatsızlıklardan birisidir. Sürekli olarak yaşanılan kansızlığın öncelikli olarak çocuklarda olsun yetişkinlerde olsun mutlaka nedenini öğrenmek gerekir. Bazı anemi nedenleri insan vücudunda nedensiz veya yeteri kadar besin alamamaktan oluşmaktadır. Eğer nedensiz olarak anemi rahatsızlığı yaşanıyorsa her sabah kişi iki tane bıldırcın yumurtası tüketerek anemi rahatsızlığına çözüm getirebilir.

Kemik Gelişimi: Bebeklik çağından itibaren kemiklerin gelişimine insanoğlunun ihtiyacı bulunmaktadır. Kemik gelişimi için çocuklara tükettirilmesi gereken bıldırcın yumurtası her yaşta kişi için kemik dokusunu korumak için tüketimi önemli besinlerden birisidir.

Cilt Bakımı: Cildinin parlak görünmesini, cildinin pürüzsüz görünmesini ve cildinin kırışıksız görünmesini hemen hemen her yaşta kişi istemektedir. Bıldırcın yumurtası içinde bulunan protein, E vitamini ve B vitaminleri cildin korunması için büyük bir nimettir. Cilt üzerine her sabah bir bıldırcın yumurtasının beyazı sürüldüğünde cildin daha parlak olduğu gözlemlenebilir. Cilt kırışıklıkları için biraz uzun bir zaman kullanmak gerekse de yine de hedefe ulaşmak için sabırla uygulandığında bir müddet sonra cilt kırışıklıklarında azalma gözlemlenebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir