Sağlık

Baş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Her yaşta kişide görülebilen baş ağrısı genel olarak bakılacak olursa bir çok nedenden dolayı insan vücudunda oluşan ağrılar arasındadır. En fazla baş ağrısı görülme nedeni vücudun susuz kalması, sürekli olarak ağrı kesici içmek, düzensiz uyku uyumak, sinüzit rahatsızlığı, kulak hastalıkları, tansiyon düşüklüğü veya yüksekliği, kan şekerinin düşmesi ve yoğun stres olarak sayılabilir. Bu nedenlerden farklı olarak da baş ağrısına neden olan etkenler vardır. Baş ağrısı öncelikli olarak kişi tarafından evde bitkisel yöntemler ile geçiştirilmeye çalışılabilir. Fakat baş ağrısında inatçı bir yapı oluştu ise mutlaka bir uzman doktora başvurmak gereklidir. Baş ağrısına ne iyi gelir ?

Baş Ağrısını Bitkisel Yöntemlerle Geçirme

Su tüketimi günlük olarak her zaman tüketildiği zamanın iki katı kadar tüketilmelidir. Susuzluk baş ağrısına neden olan en büyük etkenlerden birisidir. Susuz kalan beden her zaman baş ağrısı ile vücudun susuz kaldığını haber verebilir.

Tansiyon yüksekliği nedeni ile baş ağrısı hissediliyorsa o zaman limon ve sarımsak sabah kahvaltısında tuz oranı düşürüldükten sonra tüketilmelidir. Bir çay bardağı kadar limon suyu ve iki diş sarımsak baş ağrısı eğer tansiyon yüksekliğinden ise tansiyonu düşürerek baş ağrısının kesilmesini sağlayacaktır.

Tansiyon düşüklüğünden dolayı baş ağrısı oluştuğu görülüyorsa o zaman tuzlu ayran veya bir miktar hamur işi tüketmek gerekir. Açlıktan olan baş ağrıları her zaman yemek yedikten sonra ortadan kalkan baş ağrılarıdır. Açlık baş ağrıları tansiyon düşüklüğüne de neden olur.

Yorgunluktan olan baş ağrılarında kahve ve çayın içeriğindeki kafeinden faydalanılabilir. Çok aşırıya kaçmadan tüketilen kahve yorgunluk nedeni ile oluşan baş ağrısını ortadan kaldıracaktır. Kahve tüketimi gün içinde baş ağrısına şifa olması için üç fincandan fazla tüketilmemelidir.

Sinirsel ağrılar her yaşta kişide görülen ağrılardır. Bu ağrılar kişinin sinirlerinin bozulması nedeni ile veya aklına bir sorunu takma nedeni ile görülür. Genellikle gerginlik tipi ağrılar şeklinde görülen sinirsel baş ağrıları kafanın üst bölgesinde görülür. Bu ağrı için kafa masajı en iyi baş ağrısı geçirici yöntemdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir