• DOLAR
  $2.166,3600
 • EURO
  $1,5380
 • ALTIN
  $60.735,0300
 • BIST
  1,1893

Aloe Vera Faydaları Nelerdir?

Aloe Vera Faydaları Nelerdir?

Aloe Vera Faydaları Nelerdir? Aloe Vera Nedir?  Aloe vera yapılan araştırmalara göre birçok faydası olduğu kanıtlanmıştır. Zambakgillerden olan ve görünümü kaktüsü anımsatmaktadır. Aloe vera’nın faydaları çok eski zamanlara dayanıyor. Eski zamanlardan günümüze kadar faydaları biliniyor. Birçok kozmetik ürünlerde Aloe verayı görüyoruz. Sadece kozmetik ürünlerinde değil birden fazla ilaç tedavisinde kullanılıyor. Aloe Vera bitkisi ülkemizin daha çok Güney bölgelerinde ve […]

Aloe Vera Faydaları Nelerdir?

Aloe Vera Nedir? 

Aloe vera yapılan araştırmalara göre birçok faydası olduğu kanıtlanmıştır. Zambakgillerden olan ve görünümü kaktüsü anımsatmaktadır. Aloe vera’nın faydaları çok eski zamanlara dayanıyor. Eski zamanlardan günümüze kadar faydaları biliniyor. Birçok kozmetik ürünlerde Aloe verayı görüyoruz. Sadece kozmetik ürünlerinde değil birden fazla ilaç tedavisinde kullanılıyor. Aloe Vera bitkisi ülkemizin daha çok Güney bölgelerinde ve sıcak alanlarda yetiştiriliyor. Aloe vera bitkisinin yaprakları içerisinde jöle kıvamında saydam bir özsu bulunduruyor. Bu bitki adeta bir şifa kaynağı olmuştur.

Aloe Vera’nın faydaları nedeniyle Mısır’da ölümsüzlük bitkisi olarak adlandırılıyor. Kızılderililer ise cennetin sihirli değneği olarak bahsediliyor. Aloe Vera ABD, Asya Avrupa ve Afrika’ da tropikal iklimlerde doğal olarak yetişiyor. Aloe Vera’nın faydaları herkes tarafından biliniyor. Bu faydalardan en bilindiği cilt içindir. Saçlarımızdan ayak tırnağımıza kadar olan binlerce probleme fayda sağlıyor. Günümüzde aloe vera bitkisini evlerde yetiştirmek mümkün hale gelmiştir.

Aloe Vera Nasıl Kullanılır?

Aloe Vera bitkisi 2 uygulama şekli ile kullanılır. Bunlardan biri ağızdan diğeri ise direk olarak cilde uygulanarak kullanılır. Ağız yolu kullanımıyla tüketilmesi vücudun sindirim boşaltım ve sinir sistemine ve daha birçok şeye fayda sağlar. Cilde uygulanan o şekilde ise ciltte oluşan problemleri veya nemlendirme gibi faydaları görünüyor.
Aloe vera bitkisinin bir yaprağını kopararak daha sonra kökten uca olacak şekilde bitkiye ayırın. Ayrıldıktan sonra içinde bulunan jeli, ağız yoluyla ya da cilde sürerek kullanabilirsiniz.

Aloe Vera Nasıl Yetiştirilir?

Aloe vera bahçede yetiştirileceği gibi evin içinde saksıda yetiştirilebilir. Saksı dibinden sürekli kendini yeniler. Diplerden çıkan filizleri başka bir yere ekerek çoğaltabilirsiniz.
Aloe Vera bitkisi bol güneş ve sıcaklık hafif de esintili olan yerleri daha çok sever. Özellikle bu bitki akşam rüzgarını ve ilkbahar mevsimini sever. Soğuk havalardan hızlı bir şekilde etkilenen bir bitkidir. Yaprakları ve kökleri donar ve donma sonucu çürümeler meydana gelir.
Yani hava derecesi 10′ un altına düştüğünde soğuk alan da durmamalıdır.

Aloe Vera’nın Faydaları Nelerdir?

Sindirim sistemini kuvvetlendirir. Mide rahatsızlığına iyi gelir. Cilt derisini yenilemektedir. Onarır ve nemlendirir.  Ciltteki yanıklara iltihaplanmalara güneş lekelerini tedavi etmekte kullanılır. Kolon kanseri gibi hastalıklar da riski azaltır.  Bağırsak hastalıkları tedavisinde yardımcı olur.  Mantar oluşumunu engeller.  Enfeksiyon oluşumunu engeller. Akne tedavilerinde kullanılır. Cildin yaşlanmasını önler. Kanser tümörlerinin başlangıç aşamasında engelleyebilir.  Kolesterol seviyesini dengeler.  Kalp ve damar hastalığında fayda gösterir.  Damar tıkanıklığını önler.

Cilt alerjilerinde tedavi sürecinde kullanılır. Depresyon gibi psikolojik bozukluklar da yardımcı olabilir. Aloe vera radyasyon etkilerini azaltır.  Mikropları öldürücü özelliği vardır. Mineral ve vitamin depolar. Diyabete yani şeker hastalığına iyi geldiği biliniyor.  Böcek ve sinek ısırıklarına faydalıdır. Egzama ve Sedef hastalığına faydası vardır.  Gözde oluşan iltihaplarda aloe vera suyu iltihaplanmayı hafifletebilir.  Dokudaki hasarlara faydalıdır.  Aloe vera suyu müshil görevi görür. Yağlı ciltlerde oluşan parlamayı en aza indiriyor. Kuru ciltlerde ise cildi nemli ve canlı görünmesini sağlıyor. Ciltte oluşan renk farklılıklarında hafifletmeye yardımcı oluyor.  Saçlardaki kepeklenmeyi önlüyor.  Uykusuzluk öfke gibi sorunların üstesinden gelmekte fayda sağlıyor.  Cildi kirden arındırır.  Ağızdaki plakları azaltmak için aloe verayla gargara yapılabilir. Ve daha sayılamayacak birçok fazla yararları bulunmaktadır. Günümüzde bütün evlerde aloe vera yetiştirilmektedir. Güzellik sırlarınızdan, hastalıklarınıza kadar şifa olacak bir bitkidir. Eski zamanlardan günümüze kadar gelen mucizevi bir bitki olmuştur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google Reklam
Google Reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün burcunuzda Yeni Ay gerçekleşiyor. Haftanın ilk gününe hayatınızda küçük veya büyük yenilikler ve başlangıçlarla adım atacaksınız. Kadınlarla ilişkileriniz ön planda olabilir.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün iş hayatınızda yenilikler ve yeni başlangıçlar gündeminizde olabilir. Sağlıkla ilgili bir süredir var olan sorunlarınızda şifa çalışmaya başlayabilir. Farklı alanlarda ilahi desteklerle karşılaşabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün ilişkilerinizdeki belirsizlik veya gel gitler son bulabilir. Önünüzü daha net görebilir, ilişkilerinizde yeni bir sayfa açabilirsiniz. Kadınlarla ilişkilerinizde keyifli enerjiler hakim olabilir.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün kariyer süreciniz ve planlamalarınızda farklı bir yola gidebilir, yeni hedefler ve yeni başlangıçlar içerisinde olabilirsiniz. Acelecilik ve sabırsızlığa dikkat. Harekete geçme zamanı.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün beklediğiniz haberler gelebilir. Eğitim ve iş hayatıyla ilgili başvurular yapabilirsiniz. Yasal süreçler ve prodesürlerle ilgilenmeniz gereken durumlar olabilir. Yeni insanlarla tanışabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün finansal konularda şans ve fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Riskli yatırımlardan, alım-satım konularından kazanç elde edebilirsiniz. Müşteri bazlı iş yapanlar için kazançlı bir gün olabilir.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün finansal ortaklıklar, ilişkilerde ortak finansal planlamalar gündeminizde olabilir. Eş, partner, dost ve ortaklarınızdan yana finansal fayda ve destekler görebilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

AKREP BURCU YORUMU

Bugün iş ilişkilerinde ve çalışma hayatında keyifli enerjiler hakim olacak. Kadınlarla iş birliği ve destekler içinde olabilirsiniz. İşe dair projelerde öne çıkabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

YAY BURCU YORUMU

Bugün haftaya keyifli bir başlangıç yapabilirsiniz. Enerjiniz yükselecek, yaşamdan keyif almaya odaklanacaksınız. Şans ve fırsatlar karşınıza gelebilir.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün aile üyelerinizin hayatında sevindirici gelişmeler olabilir. İlişkilerin geleceğine dair planlamalar, ailelerin tanışması ve ev içinde davetler gündeminizde olabilir.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün hızlı ve hareketli bir gün geçirecek, keyifli görüşmeler yapacak ve keyif aldığınız iişlerle ilgileneceksiniz. Kadınlarla ilişkilerde uzlaşma ve anlaşmalar sağlanabilir.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Bugün keyfi harcamalar yapabilir, finansal konlarda şanslar yakalayabilirsiniz. Kendinize güvenmek ve şansınıza inanmak yaşamınıza yeni fırsatlar çekebilir.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline


Reklam