• DOLAR
  $4.020,4500
 • EURO
  $1,0899
 • ALTIN
  $61.062,1700
 • BIST
  1,1646

Aloe Vera Faydaları Nelerdir?

Aloe Vera Faydaları Nelerdir?

Aloe Vera Faydaları Nelerdir? Aloe Vera Nedir?  Aloe vera yapılan araştırmalara göre birçok faydası olduğu kanıtlanmıştır. Zambakgillerden olan ve görünümü kaktüsü anımsatmaktadır. Aloe vera’nın faydaları çok eski zamanlara dayanıyor. Eski zamanlardan günümüze kadar faydaları biliniyor. Birçok kozmetik ürünlerde Aloe verayı görüyoruz. Sadece kozmetik ürünlerinde değil birden fazla ilaç tedavisinde kullanılıyor. Aloe Vera bitkisi ülkemizin daha çok Güney bölgelerinde ve […]

Aloe Vera Faydaları Nelerdir?

Aloe Vera Nedir? 

Aloe vera yapılan araştırmalara göre birçok faydası olduğu kanıtlanmıştır. Zambakgillerden olan ve görünümü kaktüsü anımsatmaktadır. Aloe vera’nın faydaları çok eski zamanlara dayanıyor. Eski zamanlardan günümüze kadar faydaları biliniyor. Birçok kozmetik ürünlerde Aloe verayı görüyoruz. Sadece kozmetik ürünlerinde değil birden fazla ilaç tedavisinde kullanılıyor. Aloe Vera bitkisi ülkemizin daha çok Güney bölgelerinde ve sıcak alanlarda yetiştiriliyor. Aloe vera bitkisinin yaprakları içerisinde jöle kıvamında saydam bir özsu bulunduruyor. Bu bitki adeta bir şifa kaynağı olmuştur.

Aloe Vera’nın faydaları nedeniyle Mısır’da ölümsüzlük bitkisi olarak adlandırılıyor. Kızılderililer ise cennetin sihirli değneği olarak bahsediliyor. Aloe Vera ABD, Asya Avrupa ve Afrika’ da tropikal iklimlerde doğal olarak yetişiyor. Aloe Vera’nın faydaları herkes tarafından biliniyor. Bu faydalardan en bilindiği cilt içindir. Saçlarımızdan ayak tırnağımıza kadar olan binlerce probleme fayda sağlıyor. Günümüzde aloe vera bitkisini evlerde yetiştirmek mümkün hale gelmiştir.

Aloe Vera Nasıl Kullanılır?

Aloe Vera bitkisi 2 uygulama şekli ile kullanılır. Bunlardan biri ağızdan diğeri ise direk olarak cilde uygulanarak kullanılır. Ağız yolu kullanımıyla tüketilmesi vücudun sindirim boşaltım ve sinir sistemine ve daha birçok şeye fayda sağlar. Cilde uygulanan o şekilde ise ciltte oluşan problemleri veya nemlendirme gibi faydaları görünüyor.
Aloe vera bitkisinin bir yaprağını kopararak daha sonra kökten uca olacak şekilde bitkiye ayırın. Ayrıldıktan sonra içinde bulunan jeli, ağız yoluyla ya da cilde sürerek kullanabilirsiniz.

Aloe Vera Nasıl Yetiştirilir?

Aloe vera bahçede yetiştirileceği gibi evin içinde saksıda yetiştirilebilir. Saksı dibinden sürekli kendini yeniler. Diplerden çıkan filizleri başka bir yere ekerek çoğaltabilirsiniz.
Aloe Vera bitkisi bol güneş ve sıcaklık hafif de esintili olan yerleri daha çok sever. Özellikle bu bitki akşam rüzgarını ve ilkbahar mevsimini sever. Soğuk havalardan hızlı bir şekilde etkilenen bir bitkidir. Yaprakları ve kökleri donar ve donma sonucu çürümeler meydana gelir.
Yani hava derecesi 10′ un altına düştüğünde soğuk alan da durmamalıdır.

Aloe Vera’nın Faydaları Nelerdir?

Sindirim sistemini kuvvetlendirir. Mide rahatsızlığına iyi gelir. Cilt derisini yenilemektedir. Onarır ve nemlendirir.  Ciltteki yanıklara iltihaplanmalara güneş lekelerini tedavi etmekte kullanılır. Kolon kanseri gibi hastalıklar da riski azaltır.  Bağırsak hastalıkları tedavisinde yardımcı olur.  Mantar oluşumunu engeller.  Enfeksiyon oluşumunu engeller. Akne tedavilerinde kullanılır. Cildin yaşlanmasını önler. Kanser tümörlerinin başlangıç aşamasında engelleyebilir.  Kolesterol seviyesini dengeler.  Kalp ve damar hastalığında fayda gösterir.  Damar tıkanıklığını önler.

Cilt alerjilerinde tedavi sürecinde kullanılır. Depresyon gibi psikolojik bozukluklar da yardımcı olabilir. Aloe vera radyasyon etkilerini azaltır.  Mikropları öldürücü özelliği vardır. Mineral ve vitamin depolar. Diyabete yani şeker hastalığına iyi geldiği biliniyor.  Böcek ve sinek ısırıklarına faydalıdır. Egzama ve Sedef hastalığına faydası vardır.  Gözde oluşan iltihaplarda aloe vera suyu iltihaplanmayı hafifletebilir.  Dokudaki hasarlara faydalıdır.  Aloe vera suyu müshil görevi görür. Yağlı ciltlerde oluşan parlamayı en aza indiriyor. Kuru ciltlerde ise cildi nemli ve canlı görünmesini sağlıyor. Ciltte oluşan renk farklılıklarında hafifletmeye yardımcı oluyor.  Saçlardaki kepeklenmeyi önlüyor.  Uykusuzluk öfke gibi sorunların üstesinden gelmekte fayda sağlıyor.  Cildi kirden arındırır.  Ağızdaki plakları azaltmak için aloe verayla gargara yapılabilir. Ve daha sayılamayacak birçok fazla yararları bulunmaktadır. Günümüzde bütün evlerde aloe vera yetiştirilmektedir. Güzellik sırlarınızdan, hastalıklarınıza kadar şifa olacak bir bitkidir. Eski zamanlardan günümüze kadar gelen mucizevi bir bitki olmuştur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google Reklam
Google Reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içerisinde hedeflerinizde ve planlarınızda daha kararlı, hırslı veya ısrarcı olabilirsiniz. Yeteneklerinizin farkına varmak, yeteneklerinizi sergilemek size finansal kazanımlar sağlayacağı gibi takdirleri de getirecektir.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerleme devam ediyor. Gün içinde bir süredir karmaşıklaşan durumlar çözülebilir. Merkür retrosu bugünden itibaren son bulduğu için finansal konulardaki karmaşalar, iş hayatıyla ilgili kafa karışıklıkları son bulmaya başlayabilir.

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerleme devam ediyor. Merkür retrosu ise bugünden itibaren son buluyor. Güne daha rahat bir zihinle başlayabilir, kararsız kaldığınız her duruma daha kolay çözüm getirebilir, netleşebilirsiniz. Önünüzü görmeye başlıyorsunuz.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerleme devam ediyor. Merkür retrosu ise bitiyor. Güne etkileyici rüyalarla başlayabilirsiniz. İlişkilerinizde karşınızdakileri anlamak, kendinizi ifade etmek daha kolay olabilir. Sağlamlık ve güven ön planda olacaktır. Akılcı davranabilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerleme devam ediyor. Gün içinde iş hayatı ve sorumluluklar sizin için daha önemli ve ön planda olacaktır. Finansal konularla ilgili artık bir yön belirlemeye başlayabilir, bir süredir var olan maddi krizlerinizi çözüme götürebilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerleme devam ediyor. Merkür retrosu ise bugünden itibaren son buluyor. Gün içinde finansal konularla ilgili bir kararsızlığınızı veya bir karışıklığı bitirebilirsiniz. Ne istediğinize karar vermekte zorlandığınız durumlarda netleşeceksiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerleme devam ediyor. Bir süredir burcunuzda gerileyen Merkür ise bugünden itibaren düz harekete geçiyor. Gün içinde bekleyişlerinizin sonlandığını görebilir, özellikle zihinsel anlamda rahatlayabilirsiniz. Daha uzun vadeli kararlar alabileceğiniz bir döneme giriyorsunuz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerleme devam ediyor. Merkür retrosu ise sonlanıyor. Gün içinde ilişkilerinizde önemli konuşmalar yapabilirsiniz. Bazı duygularınızı kontrol etmek, ilişkilerinizde kontrolcü davranmak isteyebilirsiniz. Sorgulayıcı tarafınız öne çıkıyor.

YAY BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerleme devam ediyor. Merkür retrosu ise bugünden itibaren son buluyor. Bir süredir ilişkilerinizle ilgili yaşanan kararsızlıklar sonlanabilir. İlişkilerle ilgili alacağınız kararlarda netleşebilirsiniz. İş hayatında finansal konular kararlarınızda belirleyici olabilir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerleme devam ediyor. Merkür retrosu ise bugünden itibaren son buluyor. Gün içerisinde kariyer süreçleriniz ve gelecek planlarınızla ilgili netleşmeler yaşayabilirsiniz. Bir süredir meşgul olduğunuz konularla ilgili tamamlanmalar bekleyebilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerleme devam ediyor. Merkür retrosu ise bugünden itibaren son buluyor. Aşk ilişkilerinizle ilgili daha açık ve net konuşmalar içinde olmaya başlayabilirsiniz. İlişkilerinizle yaşadığınız bir ikilem sonlanabilir. Yolculuk planları olabilir.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerleme devam ediyor. Merkür retrosu ise bugünden itibaren son buluyor. Gün içinde iş hayatınızdaki ilişkiler ön planda olabilir. Önemli konuşmaları istediğiniz yönde ilerletebileceğiniz, istediğinizi alabileceğiniz bir gün.


Reklam