• DOLAR
  $2.563,8500
 • EURO
  $0,7305
 • ALTIN
  $39.021,4500
 • BIST
  1,1874

Korona Virüs İçin Uygulanabilecek Doğal Çözümler Nelerdir?

Korona Virüs İçin Uygulanabilecek Doğal Çözümler Nelerdir?

Aylardır baş etmeye çalıştığınız Korona virüs, etkisini giderek daha da yayılmaya devam ediyor. Bulaşıcı bir hastalık olan Korona virüs insan sağlığını çok kötü yönde etkiliyor. Dünya üzerinde pek çok kişiye bulaşan bu hastalık için üretilen henüz bir aşı mevcut değil. Koronavirüs hastalığına yakalanan kişilere belli başlı bazı ilaçlar veriliyor. İlaçlar dışında evde doğal çözümler arayan […]

Aylardır baş etmeye çalıştığınız Korona virüs, etkisini giderek daha da yayılmaya devam ediyor. Bulaşıcı bir hastalık olan Korona virüs insan sağlığını çok kötü yönde etkiliyor. Dünya üzerinde pek çok kişiye bulaşan bu hastalık için üretilen henüz bir aşı mevcut değil. Koronavirüs hastalığına yakalanan kişilere belli başlı bazı ilaçlar veriliyor. İlaçlar dışında evde doğal çözümler arayan kişiler için de pek çok çözüm önerisi bulunuyor. Koronavirüsü tamamen yok etmek de etkili olmasa da hastalığın semptomlarının azalmasına yardımcı olur. Bu dönemde çok iyi beslenmemiz gerekiyor. Vücudun bağışıklığını kaybetmemesi adına faydalı şeyler tüketmek çok önemlidir. Aynı zamanda zararlı gıdaların tüketiminden de kaçınmak gerekir. Örneğin alkol sigara gibi ciğerlere ve iç organlara zarar veren alışkanlıkları tüketmemek bu dönem için çok önemlidir.

Sirkeli Suyun Etkileri

Koronavirüsle mücadele ederken kendi çözümlerimiz de kullanmamız gerekir. Sirke mikrop öldürücü ve bakteri temizleyici olduğu için gerekli dozda kullanıldığı zaman hastalıklara iyi gelen bir besindir. 2 litrelik bir suyun içerisinde bir yemek kaşığı kadar elma sirkesi eklenerek koronavirüs hastalığındaki semptomları en aza indirmek mümkün olur. Vücudumuzun içinde yer alan mikropların ölmesine yardımcı olur. Fakat kesinlikle dozundan fazla sirke konulmamalıdır. Çünkü fazla konulduğu zaman iç organlara ve mideye zarar verebilir. Sadece sirke tüketmek de yanlış bir davranış olur.

Zencefil, Zerdeçal, Limon Suyu Karşımı 

Koronavirüs hastalığına yakalanan kişilerin semptomlarının daha iyiye gitmesi adına evde yapması gerekenler vardır. İlaçları tüketip yanında ek olarak yediğine ve içtiğine dikkat etmesi hastalığı daha kolay bir şekilde atmasına yardımcı olur. Zencefil ve zerdeçal çok önemli antioksidanlardandır. Doğal antioksidan olan bu besinler sıcak bir suyun içerisinde bir çay kaşığı konularak belirli bir süre demlenmesi için beklenir. Demlenen bu karışımın içerisine yarım limon sıkılır. Aşırı öksürük bulunan insanlar içerisinde bir tatlı kaşığı kadar bal bekleyebilir. Bu karışım insanlara hem enerji verir hem de boğaz ağrısı gibi problemleri ortadan kaldırır. Limon ile birlikte C vitamini ihtiyacı karşılanmış olur. Bu dönemde en çok ihtiyacımız olan şeyler vitamin ve mineral bakımından zengin gıdalar tüketmek oluyor.

Vitaminli Çorbalar İçilmeli

Koronavirüs hastalığın ortaya çıkması ile birlikte insanlar kendilerine ekstra bir dikkat göstermek zorundadır. Koronavirüs hastalığına yakalanan kişiler sık sık çorba tüketerek boğazı yumuşatmalıdır. Özellikle et ve tavuk suyu ile yapılan çorbalar bol miktarda vitamin ve mineral içerdiği için vücudun kısa sürede toparlanmasını ve halsizlik hissini ortadan kalkmasını sağlar. En çok önerilen çorba Beyran çorbası oluyor. Fakat tavuk suyu ile yapılan ya da et suyu ile yapılan diğer çorbalar da büyük bir fayda sağlar.

Meyve Tüketiminin Önemi

Koronavirüs hastalığının ortaya çıkması ile birlikte daha sağlıklı beslenilmesi gerektiği bir kez daha anlaşılmış oldu. Koronavirüs döneminde vitamin ve mineral içeriği yüksek olan besinler tüketmek son derece önemlidir. Bu besinler bağışıklık sistemimizi güçlendirir ve hastalığa yakalanma ihtimalimizi çok fazla düşürür. Hasta olan kişilerde doğru beslenme ile çok kısa zamanda sağlığına kavuşur. Özellikle meyve tüketimi koronovirüs hastaları için en çok önerilen şeylerden biridir. C vitamini en yüksek olan kivi bu dönemde tüketilmesi gereken önemli meyvelerden biridir. Bunun dışında portakal ve greyfurt gibi lifli ve C vitamini yüksek meyveleri tüketmek gerekir. Günlük belirlenen miktarda meyve tüketimi ile vücudun ihtiyacı olan vitaminler vücuda alınmış olur. Bu sebeple her gün meyve tüketmek gerekir.

Formun Üstü

Formun Altı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Google Reklam
Google Reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün iletişim trafiğiniz artabilir, iş ve sorumluluklarınızı hızlıca tamamlayabilirsiniz. Öğleden sonra önemli işlerinizi başarıyla bitirebilmek için daha destekleyici bir süreçte olacaksınız. Öğleden önce dağınıklıklar olabilir.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün günün ilk yarısında odaklanma ve toparlanma, planlı hareket etme konusunda zorlanabilirsiniz. Fakat öğleden sonra işlerinizi daha hızlı yoluna koyabilirsiniz. Finansal konularda karışıklıklara dikkat edin. Hızlı hareket ederek yüklü finansal riskler almayın.

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün günün ilk yarısında aksilik ve gecikmelerle karşılaşabilirsiniz. Günün ikinci yarısında önemli işlerinizi başlatmaya, imza işlerinizi gerçekleştirmeye ve önemli konuşmalarınızı, toplantılarınızı tamamlamaya çalışın. Öğleden sonra temponuz yükseliyor.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün gün içinde ertelediğiniz işlerinizi tamamlayabilir, yolculuklara çıkabilir, hareketli bir gün geçirebilirsiniz. Birden fazla iş ve plan, yapılacaklar zihnen bir strese sokabilir. Acelecilik ve hızlı karar almak, düşünmeden konuşmak pişmanlıklara sebebiyet verebilir.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün sosyal çevre ve ilişkiler ön planda olabilir. Öğleden sonra iş ve özel hayatınızda birden fazla görüşme yapabilirsiniz. Finansal konularda ise bir düzenlemeye gidebilirsiniz. Başarı isteğiniz ve hırs artabilir. Fevri tavırlardan kaçının.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün geleceğe yönelik bir karar alabilir, iş hayatınızda önemli bir işi tamamlayabilirsiniz. İş görüşmelerinizde daha kontrollü, objektif ve profesyonel olmaya özen gösterin. Hızlı düşünüp hızlı karar almak kazandırmak yerine kaybettirebilir.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün günün ilk yarısında unuttuğunuz ödemeler önünüze gelebilir, zorunlu ödemeler ve vergilerle ilgili düzenlemeler yapabilirsiniz. Öğleden sonra iletişim krizlerine dikkat edin, alınganlık ve kuruntularla hareket etmeyin.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün finansal sosyal çevrenizdeki insanlarla iş birliği yapabilir, grup ve ekip çalışmaları içinde olabilirsiniz. Aile üyeleri ve evebeynlerinizin finansal yatırımları, miras ve nafaka davalarıyla ilgili gelişmeler karşınıza gelebilir.

YAY BURCU YORUMU

Bugün öğleden önce işlerinize odaklanmakta veya çalışma ortamında disiplini sağlamakta zorlanabilirsiniz. Dağınıklık ve aksaklık ihtimallerine karşı önemli işlerinizi öğleden sonraya bırakın. Günün ikinci yarısında önemli görüşmelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün haftaya yeniliklerle başlayabilirsiniz. Sağlıklı beslenme ve yeni alışkanlıklar, spor ve kurslar bugünlerde yeni adımlarınızdan biri olabilir. Öğleden sonra sınavlar, eğitimle ilgili başvurular gündeminizde olabilir.

KOVA BURCU YORUMU

Bugün güne başlarken gergin veya halsiz olabilirsiniz. İsteksizlik ve sıkılganlık hali çalışabilir. Fakat öğleden sonra harekete geçecek, akıl ve mantığınızla hareket etmeyi tercih edeceksiniz. Bu tavrınız ilişkilerinizde daha mesafeli olmanıza neden olabilir.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün günün ilk yarısında ulaşımda aksaklıklar yaşayabilir veya dikkatsizliklerinizden kaynaklı gecikmelerle karşılaşabilirsiniz. Öğleden sonra hayatınızdaki kadın figürleriyle ortak aktiviteler içinde olabilir, annenizin istek ve ihtiyaçları için çaba sarf edebilirsiniz.


Reklam