Haberler

Korona Virüs İçin Uygulanabilecek Doğal Çözümler Nelerdir?

Aylardır baş etmeye çalıştığınız Korona virüs, etkisini giderek daha da yayılmaya devam ediyor. Bulaşıcı bir hastalık olan Korona virüs insan sağlığını çok kötü yönde etkiliyor. Dünya üzerinde pek çok kişiye bulaşan bu hastalık için üretilen henüz bir aşı mevcut değil. Koronavirüs hastalığına yakalanan kişilere belli başlı bazı ilaçlar veriliyor. İlaçlar dışında evde doğal çözümler arayan kişiler için de pek çok çözüm önerisi bulunuyor. Koronavirüsü tamamen yok etmek de etkili olmasa da hastalığın semptomlarının azalmasına yardımcı olur. Bu dönemde çok iyi beslenmemiz gerekiyor. Vücudun bağışıklığını kaybetmemesi adına faydalı şeyler tüketmek çok önemlidir. Aynı zamanda zararlı gıdaların tüketiminden de kaçınmak gerekir. Örneğin alkol sigara gibi ciğerlere ve iç organlara zarar veren alışkanlıkları tüketmemek bu dönem için çok önemlidir.

Sirkeli Suyun Etkileri

Koronavirüsle mücadele ederken kendi çözümlerimiz de kullanmamız gerekir. Sirke mikrop öldürücü ve bakteri temizleyici olduğu için gerekli dozda kullanıldığı zaman hastalıklara iyi gelen bir besindir. 2 litrelik bir suyun içerisinde bir yemek kaşığı kadar elma sirkesi eklenerek koronavirüs hastalığındaki semptomları en aza indirmek mümkün olur. Vücudumuzun içinde yer alan mikropların ölmesine yardımcı olur. Fakat kesinlikle dozundan fazla sirke konulmamalıdır. Çünkü fazla konulduğu zaman iç organlara ve mideye zarar verebilir. Sadece sirke tüketmek de yanlış bir davranış olur.

Zencefil, Zerdeçal, Limon Suyu Karşımı 

Koronavirüs hastalığına yakalanan kişilerin semptomlarının daha iyiye gitmesi adına evde yapması gerekenler vardır. İlaçları tüketip yanında ek olarak yediğine ve içtiğine dikkat etmesi hastalığı daha kolay bir şekilde atmasına yardımcı olur. Zencefil ve zerdeçal çok önemli antioksidanlardandır. Doğal antioksidan olan bu besinler sıcak bir suyun içerisinde bir çay kaşığı konularak belirli bir süre demlenmesi için beklenir. Demlenen bu karışımın içerisine yarım limon sıkılır. Aşırı öksürük bulunan insanlar içerisinde bir tatlı kaşığı kadar bal bekleyebilir. Bu karışım insanlara hem enerji verir hem de boğaz ağrısı gibi problemleri ortadan kaldırır. Limon ile birlikte C vitamini ihtiyacı karşılanmış olur. Bu dönemde en çok ihtiyacımız olan şeyler vitamin ve mineral bakımından zengin gıdalar tüketmek oluyor.

Vitaminli Çorbalar İçilmeli

Koronavirüs hastalığın ortaya çıkması ile birlikte insanlar kendilerine ekstra bir dikkat göstermek zorundadır. Koronavirüs hastalığına yakalanan kişiler sık sık çorba tüketerek boğazı yumuşatmalıdır. Özellikle et ve tavuk suyu ile yapılan çorbalar bol miktarda vitamin ve mineral içerdiği için vücudun kısa sürede toparlanmasını ve halsizlik hissini ortadan kalkmasını sağlar. En çok önerilen çorba Beyran çorbası oluyor. Fakat tavuk suyu ile yapılan ya da et suyu ile yapılan diğer çorbalar da büyük bir fayda sağlar.

Meyve Tüketiminin Önemi

Koronavirüs hastalığının ortaya çıkması ile birlikte daha sağlıklı beslenilmesi gerektiği bir kez daha anlaşılmış oldu. Koronavirüs döneminde vitamin ve mineral içeriği yüksek olan besinler tüketmek son derece önemlidir. Bu besinler bağışıklık sistemimizi güçlendirir ve hastalığa yakalanma ihtimalimizi çok fazla düşürür. Hasta olan kişilerde doğru beslenme ile çok kısa zamanda sağlığına kavuşur. Özellikle meyve tüketimi koronovirüs hastaları için en çok önerilen şeylerden biridir. C vitamini en yüksek olan kivi bu dönemde tüketilmesi gereken önemli meyvelerden biridir. Bunun dışında portakal ve greyfurt gibi lifli ve C vitamini yüksek meyveleri tüketmek gerekir. Günlük belirlenen miktarda meyve tüketimi ile vücudun ihtiyacı olan vitaminler vücuda alınmış olur. Bu sebeple her gün meyve tüketmek gerekir.

Formun Üstü

Formun Altı

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir