Sağlık

C ve D Vitamini Kansere İyi Geliyor

Koronavirüs sürecinde hastanelere giden insan sayısında ciddi bir azalma görülüyor. İnsanlar, kendilerine sosyal mesafe uygulayarak tehlikelerden uzaklaşmaya çalışıyor. Tabi, bu durumda kanser hastaları da evden çıkmayı tercih etmiyor. Fakat, kanser hastalarının kendilerine ayrıca dikkat etmesi gerekiyor. Bu nokta da kansere iyi gelen vitaminler olarak da bilinen C ve D vitaminleri devreye giriyor. Tabi, bu vitaminler yalnızca işe yaramıyor. Aynı zamanda hastaendeki tedavi ile desteklenmesi gerekiyor.

Özellikle acil durumda olan vatandaşlar mecburen kemoterapilerine devam etmek zorunda. Bu bağlamda da birçok hastanede özel alanlar özel hastalar için oluşturuldu. Eğer, bu izolasyonlara tamamen uyulursa kanser hastaları daha az risk altında olabilir. Tabi burda dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Bize bir şey olur düşüncesi ile hastaneye gitmekten çekiniliyor. Bu çok yanlış bir davranıştır. Bu düşünce ile hastanelere gidilmezse kanser daha da ilerleyebilir.

Tek Kullanımlık Maskeler Kullanın

Özellikle de kanser hastaları için yapılan uyarılarda tek kullanımlık maskelere büyük burgu yapıldı. Kemoterapi gibi zorlu bir tedavi sürecinden sonra bağışıklıkların düştüklerini söyleyen doktorlar, bu süre zarfında mutlaka maske takılmasını önerdi. Aynı zamanda vitamin arttırıcı besinlerle de takviyelerin yapılması önerildi.

Hastaneye ulaşım konusunda ise özel araç tercihinde bulunmaları konusunda tavsiyeler yapan doktorlar, sosyal izolasyon sürecinde uyulması gerekilen kurallara uyulması  yönünde uyarılarda da bulundu. Tabi, hastane içerisinde de fazla dolaşmamak şartı ile tedaviler gerçekleştirilebilir. Fazla dolaşım halinde enfeksiyon kapma şansı artabilir.

C ve D Vitamini Neden Alınmalı?

Vücud direncinizin en üst seviyeye çıkması için düzenli uyku ve düzenli beslenme yetmiyor. Aynı zamanda C ve D vitaminlerini de düzenli olarak almanız gerekiyor. Gün içerisinde yeterli oranda vitamin almanız dahilinde bağışıklığınız yükselecek ve koronavirüse karşı daha dirençli hale geleceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir